Grantová agentura MU (GAMU) - Podpora začlenění vědeckých pracovníků po přerušení kariéry (CAREER RESTART)

5. 10. 2020

Cílem je vytvořit podmínky pro začlenění vědeckých pracovnic a pracovníků po přerušení kariéry, například v důsledku rodičovské dovolené, do výzkumných týmů na Masarykově univerzitě. Tato kategorie usnadní a urychlí návrat mladých talentovaných vědkyň a vědců k produktivní vědecké kariéře a zvýší tak procento jejich zastoupení v samostatných/seniorních vědeckých pozicích.

• Alokace: 3 mil. Kč / rok
  • Předpokládaný počet udělených grantů: 6
  • Roční rozpočet: 500 tis. Kč
  • Délka financování: 2 roky

Žadatel má dokončené Ph.D. studium a je prvním nebo korespondenčním autorem alespoň jedné vědecké publikace indexované v časopise spadajícím do prvního kvartilu oboru podle impakt faktoru ve WoS nebo srovnatelného vědeckého výkonu v oborech, které nepublikují ve WoS.

Uzávěrka pro podání projektů na fakultě je 29.10. 2020 do 12 hod.. Řešitel do tohoto termínu vloží všechny požadované dokumenty do systému ISEP (záložka Dokumenty) a doručí 1 podepsaný výtisk formuláře návrhu projektu včetně všech požadovaných příloh na Oddělení pro vědu, výzkum a projektovou podporu.

Návrh projektu (Application form) podává se prostřednictvím ISEP Editor návrhů projektů. Součástí návrhu je CV hlavního navrhovatele (vč. Researcher ID nebo jiného identifikátoru), vyjádření vedoucího pracoviště, na kterém bude projekt realizován a průvodka návrhu projektu (doporučujeme elektronické schválení průvodky v ISEP).

Do způsobilých nákladů se řadí pouze spolufinancování mzdy řešitele a podpůrný nástroj k podpoře rodiny výzkumného pracovníka formou příplatku ke mzdě.

Související dokumenty k dispozici zde.

Kontaktní osoba na LF MU – Alena Krejčiříková.