Peter Solár se zúčastnil Global Young Scientists Summit 2023 v Singapuru

Čerstvý absolvent doktorského studia reprezentoval LF MU na Global Young Scientists Summitu 2023, který se konal v Singapuru. Konference se konala na Singapore University of Technology and Design (SUTD) a účastnili se jí vědci z celého světa, včetně nositelů Nobelových cen a mnohých dalších ocenění.

15. 4. 2023

Konference se konala na Singapore University of Technology and Design a nesla se ve velmi příjemné atmosféře akademického prostředí. Zástupci světových univerzit měli možnost účastnit se zajímavých přednášek a diskusí s vědci z celého světa, včetně nositelů Nobelových cen a mnoha dalších ocenění (Fields Medal, Millennium Technology Prize and Turing Award). Přínosná byla rovněž diskuze nejen s oceněnými vědci, ale zejména s kolegy, mladými vědci, z celého světa. Různé pohledy, mnohdy novátorské na různá vědecká témata, byly obrovskou motivací pro všechny zúčastněné.

Účast na Global Young Scientists Summit 2023 v Singapuru byla pro Petera Solára dle jeho slov obohacující zkušeností do života a zároveň i pomyslnou třešničkou na konci postgraduálního studia na MED MUNI. "Pro mne osobně byla na účasti na této celosvětové konferenci nejpřínosnější neocenitelná dávka motivace, nadšení a inspirace, bez kterých se úspěšný mladý vědec v dnešní době neobejde.", dodává Peter Solár.

Účast Petera Solára byla umožněna díky podpoře z interního projektu na podporu strategického řízení a rovněž Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.