PhD nabídka z jazykového centra

5. 10. 2022

Project skills development in English – bloková výuka – od 7.10.

Project skills development in English, taught in blocks (7 October, 21 October, 4 November, 9 December and 16 December): The course consists of a group session for all participants, an individual one-to-one session with the instructor, and personalized feedback on a writing task of your choice.

Project Skills in English (ELF course)

Po letní přestávce znovu otevíráme individuálně řízený kurz Project Skills in English, který probíhá na platformě ELF. Je tak celý online a studenti se mohou zaměřit pouze na vybrané semináře nebo si projít kompletní materiály, vše ve vlastním tempu.

ENG Info: Project Skills in English (ELF course) is completely online and self-paced, students can review specific seminars or move forward in case of already familiar topics, adjusting the course to their specific needs. Register through self-enrollment in ELF.

These courses are held as a part of IGA project No. CZ.02.2.69/0.0/0.0/19_073/0016943