Úspěch doktorandky Natálie Vadovičové na 20th International Medical Doctoral Conference 2023

Ve dnech 29. – 30. 11. 2023 se ve Výukovém centru Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové konal 20. ročník International Medical Doctoral Conference. Zúčastnilo se jí na padesát studentů a studentek z 22 českých a zahraničních lékařských fakult, kteří prezentovali výsledky řešení svých výzkumných projektů formou 33 přednášek a 12 posterů.

8. 12. 2023

Natália Vadovičová s cenou za 2. místo v kategorii Best Lecture in Experimental Research.

Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity na konferenci reprezentovala Ing. Natália Vadovičová, doktorandka Biomedicínských věd působící na Biologickém ústavu LF MU. Úsilí Natálie přineslo úspěch, za svou přednášku na téma: „eIF4F Controls AMPK Activity in Malignant Melanoma“ získala 2. místo v kategorii Best Lecture in Experimental Research.

Úspěšné doktorandce Biologického ústavu gratulujeme k ocenění a děkujeme za úspěšnou reprezentaci Lékařské fakulty MU.

V programu konference zazněly 2 vyzvané přednášky: prof. Anny Lewandowski-Polak, MD, PhD, z Lékařské univerzity v Lodži na téma „Biomarkers and what's next. Can biomarkers be trusted?” a prof. MUDr. Václava Lišky, Ph.D., z Lékařské fakulty v Plzni na téma Experimentální chirurgie.

Vítěz každé kategorie získal finanční odměnu, všichni ocenění potom obdrželi věcnou cenu v podobě skleněné krychle s 3D motivem lebky.
Konference byla v pátek obohacena o fakultativní prohlídku ve firmě ELLA-CS s přednáškami na téma klinického výzkumu a biotechnologických aplikací.

20th International Medical Doctoral Conference in Hradec Králové s podtitulem New Horizons for PhD students in Medical research pro rok 2023 byla organizována pod záštitou rektorky Univerzity Karlovy.

Detail ceny za 2. místo v kategorii Best Lecture in Experimental Research - motiv lebky ve skle