Chovné zařízení laboratorních zvířat

Chovné zařízení laboratorních zvířat slouží především výzkumníkům Masarykovy univerzity. Je umístěno v samostatném pavilonu propojeném s ostatními budovami univerzitního kampusu. Zařízení je plně akreditováno národním autoritou (podle zákona č. 246/1992) pro chov a provádění pokusů na malých zvířatech, včetně myší, potkanů, králíků a morčat.

Zařízení je bariérového typu a jako celek funguje v podmínkách bez specifických patogenů (SPF). Celková podlahová plocha chovných a pokusných místností (celkem 39 místností) činí přibližně 630 m2. Některé místnosti jsou akreditované pro práci s geneticky modifikovanými organismy (GMO) a některé jsou vybaveny individuálně větranými klecemi (IVC). Zařízení je řádně personálně zajištěno a kromě standardní péče o zvířata nabízí také podporu při navrhování a provádění pokusů na zvířatech.

Zařízení nabízí přístrojové vybavení pro operace, sledování životních funkcí a pooperační péči (operační mikroskopy, polohovací přístroje, vysokofrekvenční ultrazvuk Vevo 770 atd.) a také přístrojové vybavení pro studium neurobehaviorálních funkcí.

Kontakt