10. celostátní studentská konference optometrie a ortoptiky s mezinárodní účastí

V polovině října se konala jubilejní studentská konference optometrie a ortoptiky, kam již tradičně přijíždí i zahraniční studenti z chorvatské univerzity University of Applied Sciences Veliká Gorica.

5. 11. 2019

V letošním roce, kdy oslavujeme 100 let od založení Masarykovy univerzity a 25 let od založení katedry Optometrie a ortoptiky, jsme přidali ještě jedno jubileum, a to 10. celostátní studentskou konferenci.

Akce se konala 17. 10. 2019 na tradičním místě – Fakultě sociálních studií MU a další tradicí byla i účast skupiny studentů z Chorvatska z University of Applied Sciences Veliká Gorica.  Celkově se tak konference zúčastnilo 243 studentů.

Po slavnostním zahájení a přivítání studentů probíhala konference dle programu. V předsálí probíhalo představení posterů.

V první a druhé přestávce měli studenti možnost zúčastnit se workshopů na tato odborná témata: Digitální Amslerova mřížka, Měření pupilární vzdálenosti a správná centrace brýlových čoček, Měření akomodace a konvergence, Testování barvocitu, Barvení kontaktních čoček, Stereotesty, vektogramy a tranaglyfy.

Následoval odborný kvíz a ze správných odpovědí jsme vylosovali 3 výherce.

V závěru konference proběhlo předání štafety v podobě velkého PD měřítka zástupcům studentů čtvrtého ročníku a předání cen v soutěži o nejlepší studentskou přednášku.

Závěrečné slovo patřilo vedoucímu katedry panu doc. Mgr. Pavlu Benešovi, Ph.D., který studentům z organizačního výboru poděkoval za spoluorganizaci, posluchačům za pozornost a popřál všem zdraví a štěstí, abychom se zde potkali i v roce 2020 při jedenáctém ročníku konference.