The harder you work, the luckier you get

To byla rada, kterou dostal Aleš Hampl v počátcích své vědecké kariéry od svého mentora. V úterý 27. února se o ni podělil s hosty první Snídaně s vědcem, která proběhla v Knihovně univerzitního kampusu.

29. 2. 2024

V příjemném prostředí Knihovny Univerzitního kampusu a přátelské atmosféře u kávy a snídaně probíhala diskuze mezi proděkanem Tomášem Kašpárkem a vědci Tomášem Bártou a Alešem Hamplem z Ústavu histologie a embryologie o jejich začátcích v práci, důležitých momentech ve vědecké kariéře a lidech, kteří je nejvíce ovlivnili. Hosté vzpomínali na své zkušenosti v zahraničních laboratořích a srovnávali vědecký svět v době začátku jejich výzkumné dráhy se světem nynějším.

Prostor dostaly i četné dotazy z publika, které se týkaly kvality vědeckých článků, doporučení, jak průlomové vědecké myšlenky popsat v grantu tak, aby oslovily hodnotitele, a o důležitosti propojení základního výzkumu s klinikami, aby vědci neztratili kontakt s reálným světem.

Hosté také předali přítomným vědkyním a vědcům tipy, jak napsat úspěšný projekt GA ČR, což je nyní, po vyhlášení nových soutěží GA ČR pro rok 2025, aktuální téma.

Vedoucí Oddělení projektové podpory Jitka Blažková představila stále aktuálnější téma Genderu ve výzkumu. Její oddělení připravilo novou webovou stránku, která vědce při psaní i realizaci projektů jednoduše uvede do problematiky začlenění genderové dimenze do jejich projektové žádosti.

Děkujeme všem účastníkům snídaně a těšíme se na další setkání, které proběhne v první polovině dubna.