Čestné uznání České společnosti úrazové chirurgie získal doc. Mašek

Čestné uznání výboru České společnosti úrazové chirurgie získal doc. MUDr. Michal Mašek, CSc. za dlouholetý přínos tomuto oboru.

10. 11. 2021

Ve dnech 15. – 17. září 2021 se konaly v Brně XIX. Novákovy traumatologické dny, jež bylo současně Národním kongresem České společnosti úrazové chirurgie. Při této příležitosti obdržel z rukou prezidenta kongresu prof. MUDr. Radka Veselého, Ph.D. čestné uznání výboru České společnosti úrazové chirurgie doc. MUDr. Michal Mašek, CSc. za dlouholetý přínos tomuto oboru.

Tématem letošního kongresu v sekci pro lékaře byla dutinová poranění, poranění horní končetiny a miniinvazivní přístupy v traumatologii. Jedna ze sekcí byla věnována též problematice soudního lékařství. Nedílnou součástí byla též sekce pro sestry, v níž byla připravena témata ošetřovatelská péče v úrazové chirurgii a rehabilitace po úrazech. Část kongresu byla vyhrazena workshopům.

Kongres pořádala Úrazová nemocnice v Brně ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Brno, Ústavem soudního lékařství Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a LF MU a Lékařská fakulta Masarykovy univerzity.