Kongres MASSIN 2023: špičkoví odborníci v oblasti neurochirurgie se setkali v Praze

V Praze se konal už čtvrtý ročník kongresu MASSIN Interim Meeting ve dnech 25. - 27. května 2023 a účastnili se jej účastnili špičkoví odborníci z celého světa. Vědecký program každoročně zaručuje sdílení nejnovějších poznatků v oblasti centrálního a periferního nervového systému, baze lební, benigní a maligní onkologie, v cévní neurochirurgii, spondylochirurgii, nových technologiích, robotice a umělé inteligenci. MASSIN zahrnuje transtemporální přístupy a intenzivní kurz EC-IC bypass. Prezidentem kongresu a jedním z hlavních organizátorů byl prof. MUDr. Martin Smrčka, Ph.D., přednosta Neurochirurgické kliniky LF MU a FN Brno.

12. 6. 2023

Současný svět a neurochirurgie, World Federation of Neurosurgical Societes (WFNS), řeší řadu výzev. Ve dnech 25. až 27. 5. 2023 se konal v Praze významný neurochirurgický mezinárodní kongres MASSIN (Madjid Samii Society of International Neurosurgeons). Svým programem přispívá k posílení přátelství a mezinárodní světové spolupráci v oblasti neurochirurgie.

V Praze se tak setkala společnost celosvětového významu, která je sdružená kolem jednoho z předních světových neurochirurgů, novátora, zakladatele mnoha moderních postupů v neurochirurgii, profesora Madjida Samiiho (86 let). Česká neurochirurgická společnost ČLS JEP byla poctěna možností tuto akci uspořádat. Prezidentem kongresu a jedním z hlavních organizátorů byl prof. MUDr. Martin Smrčka, Ph.D., přednosta Neurochirurgické kliniky FN Brno, LF MU. Na kongrese zaznělo více než 80 přednášek od předních světových neurochirurgů. Profesor Madjid Samii, který se akce osobně účastnil, obdržel v rámci kongresu Zlatou medaili ČLS JEP. Akce měla mimořádnou odbornou i společenskou úroveň.

Pořadatelem kongresu je společnost Guarant, lídr v oblasti služeb PCO v České republice a regionu střední a východní Evropy. Záštitu nad 4. MASSIN Interim Meeting převzaly nejprestižnější instituce České republiky, primátor hlavního města Prahy, Univerzita Karlova, lékařské fakulty, Česká lékařská společnost J. E. Purkyně, Česká neurochirurgická společnost a další, jako je Středoevropská neurochirurgická společnost, a především WFNS.