Lékařská fakulta spojila síly s největším amatérským florbalovým turnajem v Česku

Ve čtvrtek 22. června startuje největší florbalový turnaj v Česku a jeden z těch vůbec největších na světě: Brno Open Game. Lékařská fakulta Masarykovy univerzity bude u toho prostřednictvím programu Juniorská akademie LF MU.

21. 6. 2023

Tradice florbalového turnaje Brno Open Game se datuje do roku 2007, dospělí se tak pod touto hlavičkou utkají už posedmnácté, pro děti a mládež bude aktuální ročník patnáctý. Letos u toho bude prostřednictvím svých studentů také lékařská fakulta. Někteří z nich se možná zapojí do samotné hry, hlavně však budou dohlížet na bezpečnost účastníků.

Těch se v červnu a červenci do jihomoravské metropole každoročně sjíždí tisíce, tvořící stovky týmů ve všech věkových kategoriích. Počty, díky nimž si Brno Open Game vysloužil pověst neoficiálního republikového mistrovství hobby florbalistů. Program turnaje dětí a mládeže bude ve dnech od 22. do 25. června probíhat v sedmnácti brněnských halách, včetně té v areálu bohunického kampusu, naši medici v nich budou připraveni zasáhnout v roli zdravotníků.

Krom toho však budou studenti reprezentovat své aktivity ve Starez areně na Vodově. Pro sportovce bude zajímavý už čtvrtek, který bude patřit studentům programu Nutriční terapie. Mladým florbalistům a potenciálním uchazečům představí nejen studijní program jako takový, poradí jim také v tématech specifik sportovní výživy, tréninku a regenerace. Páteční doprovodný program zajistí zástupci IFMSA s projektem CoCo zaměřeným na samovyšetření prsou a varlat a po volné sobotě v neděli studenti z projektu SpoluSafe seznámí přítomné a jejich rodiče s problematikou HPV. O program a zajištění preventivních doprovodných akcí se postarala naše Juniorská akademie LF MU.