Pavel Šlampa obdržel státní vyznamenání za zásluhy v oblasti vědy

28. října 2022 byl u příležitosti předávání státních vyznamenání prezidentem republiky vyznamenán i profesor Pavel Šlampa. Přednosta Kliniky radiační onkologie LF MU a MOÚ Brno byl oceněn za zásluhy o stát v oblasti vědy.

31. 10. 2022

Prof. MUDr. Pavel Šlampa, CSc. je předním odborníkem v oboru radioterapie.

Od roku 2008 je přednostou Kliniky radiační onkologie Lékařské fakulty MU a Masarykova onkologického ústavu v Brně. V roce 2019 byl jmenován předsedou oborové rady nově akreditovaného doktorského studijního programu Onkologie a hematologie. Věnuje se výuce pregraduálních studentů LF MU a je školitelem mnoha úspěšných absolventů doktorského studia.

Je také vášnivým fotografem, libuje si v historii Masarykova onkologického ústavu a má rád folklór jeho rodného Kyjovska.

Rozhovor pana profesora Šlampy k jeho životnímu jubileu v roce 2020 si můžete přečíst na webu Masarykova onkologického ústavu zde.