Plastický chirurg Bohdan Pomahač navštívil Lékařskou fakultu MU

Nové Simulační centrum pro výuku budoucích lékařů i prostory univerzitního kampusu v Brně Bohunicích navštívil v pondělí 20. září světově uznávaným plastický chirurg Bohdan Pomahač. Na půdě Lékařské fakulty Masarykovy univerzity vystoupil s přednáškou s názvem Do posledního stehu. Profesor Pomahač zavítal do Brna u příležitosti II. kongresu plastických chirurgů visegrádské skupiny.

22. 9. 2021

Bez popisku

 „Profesor Pomahač je špičkou v oboru plastické chirurgie, velmi si proto vážíme toho, že přijal pozvání přednášet na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity. Jeho klinická a vědecká práce v oblasti transplantační chirurgie přesahuje do celé řady oborů, proto jsou jeho zkušenosti inspirativní pro široké publikum, kolegy lékaře i naše studenty a akademické pracovníky,“ řekl děkan LF MU Martin Repko.

Profesor Pomahač při své návštěvě nahlédl do nově otevřeného Simulačního centra, které slouží jako cvičná nemocnice pro výuku budoucích lékařů a zdravotníků. „Velmi mě těší, že se v Brně podařilo vybudovat centrum simulační medicíny, které snese srovnání nejen v rámci evropského, ale i světového formátu. Je to opravdu unikátní a fantastická pomůcka výuky, ať už pro mediky, tak pro mladé lékaře a specialisty,“ dodal k prohlídce profesor Bohdan Pomahač.

V přednášce pro studenty i širokou odbornou veřejnost shrnul začátky své klinické praxe a popsal také průběh úplné transplantace obličeje, kterou se svým týmem provedl v roce 2011 jako první ve Spojených státech amerických. 

Bohdan Pomahač je ostravský rodák a absolvent Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Po skončení studia absolvoval postgraduální studium v Bostonu, kde nastoupil jako lékař ve fakultní nemocnici Brigham and Women's Hospital. Roku 2017 byl jmenován profesorem chirurgie na Lékařské fakultě Harvardovy univerzity. Od letošního roku vede Středisko plastické a rekonstrukční chirurgie při Lékařské fakultě prestižní Yaleovy univerzity.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info