Porodní asistentky – nositelky budoucnosti: kongres ČKPA v Brně na půdě LF MU

IV. kongres České komory porodních asistentek se konal na půdě Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Kongres byl uspořádán ve spolupráci se Spolkem porodních asistentek Jihomoravského kraje, p.s., Ústavem zdravotnických věd LF MU i za aktivní účasti našich studentek Porodní asistence a dalšími spolupořadateli.

1. 11. 2021

Dne 9. 10. 2021 se na půdě Masarykovy univerzity konal IV. Kongres České komory porodních asistentek, který se nesl v duchu motta: „Porodní asistentky – nositelky budoucnosti“. Kongres ve spolupráci s Ústavem zdravotnických věd (ÚZV) LF MU spolupořádaly také Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice a Fakulta zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni.

Za bohatým zajímavým programem se do Brna sjely porodní asistentky z různých částí republiky. Všechny – převážně účastnice – přivítala svou zdravicí proděkanka pro nelékařské programy na LF MU a přednostka Ústavu zdravotnických věd LF MU paní profesorka Andrea Pokorná. Mezi přednášejícími byly studentky a absolventky studijního programu Porodní asistence z několika univerzit v ČR.

ÚZV LF MU byl vzorně reprezentován několika našimi studentkami, které byly jak mezi přednášejícími, tak pomáhaly s organizací kongresu. Obsah jejich sdělení byla zaměřena jak na prezentaci studia, tak propagaci a osvětu v oblasti porodní asistence, kterou sdílí převážně na sociální síti Instagram (více zde).

Účastnice kongresu měly možnost setkat se po dlouhé době osobně a navzájem si předávat nové oborové poznatky a sdílet své zkušenosti.

Další informace jsou dostupné na webu ČKPA.

Za ÚZV LF MU zprávu podává: Mgr. Lenka Veselá a PhDr. Radka Wilhelmová, Ph.D.