První ročník Safe Runu zabarvil Špilberk do růžovo-fialové

První říjnový čtvrtek se na hradě Špilberku sešlo přes dvě stovky běžců, kteří přišli podpořit onkogynekologické pacientky.

11. 10. 2023

Safe RUN se letos konal poprvé coby akce přidružená ke každoročně připomínanému Světovému dni onkogynekologických diagnóz. Za zrodem nové benefiční aktivity stála společná iniciativa SpoluSafe studentské osvětové organizace IFMSA, projektu Říjen narůžovo, pacientských organizací Nebýt na to sama či Fuck Cancer a dalších. I proto mezi běžci převažovala růžovo-fialová oděvní kombinace. Běželo se v kategoriích Relax a štafetové Profi, jejíž vítězové si nakonec odnesli dárkové balíčky od pořadatelů a partnerů akce.

V duchu klasického motta však nebylo cílem zvítězit, ale především se zúčastnit, seznámit se problematikou onkogynekologických onemocnění, činností pacientských organizací a přispět na dobrou věc. Výtěžek z akce si nakonec rozdělily právě zapojené subjekty. „Přiznám se, že ještě pár dní před začátkem akce jsem při pohledu na registrace propadal mírné panice, ale když se teď tak dívám kolem sebe, můžu snad říct, že se dnešek vydařil, za což vám všem patří obrovské poděkování. A věřím, že se tu příští rok setkáme znovu,“ neskrýval při závěrečném proslovu dojetí Martin Bartoš, student Lékařské fakulty Masarykovy univerzity a národní koordinátor projektu SpoluSafe.

Atmosféru Safe Runu vám zprostředkuje bohatá fotogalerie.

Celá fotogalerie zde