SIMU je ve finále soutěže Stavba roku 2021

Oborná porota soutěže Stavba roku nominovala budovu nového Simulačního centra LF MU mezi 33 nejlepších staveb z celé České republiky. Vyhlášení velkého finále se uskuteční v pondělí 18. října. Podpořte teď SIMU v hlasování veřejnosti. 

14. 9. 2021

Bez popisku

Hlasujte pro SIMU a pomozte nám získat titul Stavba roku 2021 v anketě veřejnosti. Své hlasy můžete posílat do neděle 17. října do 12 hodin. 

Pětipatrová dominanta bohunického kampusu se studentům poprvé otevřela na podzim loňského roku. Svou rozlohou 8 tisíc metrů čtverečních a více než tisícem simulátorů je SIMU největší a nejmodernější centrum svého druhu v Evropě. 

SIMU je unikátní nejen velikostí, ale i urbanistickým a architektonickým řešením. Návrh zpracovali architekti z ateliéru AiD team. Jižní část objektu tvoří pětipodlažní budova s vnitřním atriem, ze které směle vybíhá v úrovni čtvrtého a třetího nadzemního podlaží kosodélníková část přemostění ulice Kamenice. Výrazným prvkem jsou obklady ze zlatého perforovaného plechu. Celá budova je navíc nízkoenergetická a má zelené střechy, které pokrývají suchomilné rostliny. 

Stavba SIMU trvala dva roky a včetně veškerého vybavení stála téměř miliardu korun. Vybudování simulačního centra je dominantní částí projektu Strategické investice MU do vzdělávání SIMU+ financovaného z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. 

Hlasujte pro SIMU!


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info