Špičky v oboru cerebrovaskulárním a lebečním systému se sešly na kongresu v Bostonu

Na začátku září se v Bostonu v americkém státě Massachusetts konal kongres Cerebrovascrular and Skull Base Conference. Naši fakultu a FN Brno reprezentoval prof. MUDr. Martin Smrčka, Ph.D., MBA z Neurologické kliniky.

16. 9. 2023

Po pravici prof. Smrčky je dr. Ali Azis-Sultan Mohamed

Cerebrovaskulární onemocnění a onemocnění lební baze procházejí revolucí v možnostech léčby, což činí klinická rozhodnutí v současné době stále náročnějšími.

Už šestý kongres v pořadí s názvem Cerebrovascular and Skul Base Conference pořádala divize cévní a skull base divize Neurochirurgické kliniky z Brigham and Womens Hospital, Harvard Medical School v Bostonu, jmenovitě její přednosta dr. Ali Azis-Sultan Mohamed. Na kongresu se sešli mistři v cerebrovaskulární chirurgii a chirurgii baze lební spolu s přidruženými obory v jednotném prostředí, aby diskutovali, jak poskytovat péči, rozhodovat o ní, zvládat komplikace, posilovat vzájemná přátelství i inspiraci s cílem zlepšovat zlepšit péči poskytovanou pacientům pro dlouhodobé výsledky.

V letošním roce navázali spolupráci s cerebrovaskulární sekcí Světové federace neurochirurgických společností (WFNS) s cílem přinášet větší zaměření na stávající výzvy a příležitosti na lokální i celosvětové úrovni.

Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity a Fakultní nemocnici Brno reprezentoval prof. MUDr. Martin Smrkča, Ph.D., MBA z Neurochirurgické kliniky FN Brno a LF MU, který přednesl přednášku na téma operační léčby mozkových arteriovenozních malforací.