Virtuální koncert jako poděkování dárcům těl: přidáváme nové skladby

K prvním dvěma skladbám pro uspořádání virtuálního koncertu postupně přibývají další. Ve středu 4. 11. při konání komorního setkání Piety za dárce těl na LF MU jsme mimojiné vyhlásili výzvu k zapojení se do unikátního projektu na naší fakultě. Jeho součástí můžete být i Vy.

19. 11. 2020

Foto: Maxim Ipati

Během pietního setkání na Anatomickém ústavu LF MU jako poděkování všem dárcům těl, které se stávají základní a nepostradatelnou výukovou metodou budoucích zdravotníků, jsme vyhlásili novinku. Rádi bychom šlechetnost dárců připomínali po delší dobu v době, kdy jsme nemohli uspořádat pietu, jako tomu bylo zvykem po předchozí dva roky.

Chceme oslovit všechny nadané studenty, akademiky i zaměstnance a možná i uchazeče naší fakulty a nahráli (kvalitně) svou oblíbenou skladbu a poslali ji na e-mail stetoskop@med.muni.cz. Do zprávy uveďte, prosím, své jméno a příjmení, obor a ročník studia fakulty a název skladby i skladatele. Můžete doplnit fotografií nástroje, na který hrajete, nebo vás osobně při hraní či zpěvu. Skladbu zašlete ve formátu MP3 a fotografii jpg/jpeg/png a tímto dáváte souhlas se zveřejněním. Posílat své nahrávky můžete do 11. 12. 2020. Skladby budeme postupně zveřejňovat na této stránce. Na závěr všechny nahrávky spojíme v jeden virtuální koncert a v pravou chvíli zveřejníme.

Svou vzpomínku a díky dárcům tak můžete vyjádřit i vy a připojit se k výzvě uspořádání virtuálního koncertu. Děkujeme za vaši účast!

Dovolujeme si v této souvislosti připomenout též sbírku na vybudování pomníku pro dárce těl na Ústředním hřbitově v Brně: 2901871435/2010

"Ticho je vždycky součástí krásné hudby. Ticho je vždycky součástí krásného umění. Ticho je vždycky součástí krásného života" - Robert Fulghum

Love Story - Richard Clayderman, hraje Maxim Ipati (Cover Version)
Maxim Ipati je studentem 2. ročníku studijního programu Všeobecná sestra na LF MU. Jeho příběh a vyprávění jste jej mohli v podcastu v 10. dílu Florence se sekla.
.m4a 2 MB
Requiem For A Dream, hraje Václav Mikloška (Cover Version)
Václav Mikloška je studentem 6. ročníku Všeobecného lékařství na LF MU.
.mp3 1 MB
Someone You Lovedlewis Capaldi, zpívá a hraje Renáta Nevelöšová (Cover Version)
Renáta Nevelöšová je studentkou 3. ročníku Všeobecného lékařství na LF MU.
.mp3 6 MB
Take Me To Church Hozier, hraje Radoslav Martoš (Cover Version)
Radoslav Martoš je studentem 4. ročníku Střední zdravotnické školy v Topolčanech a je uchazečem o studium Všeobecného lékařství na naší fakultě.
.mp3 3 MB
Una Mattina Ludovico Einaudi, hraje Maxim Ipati (Cover Version)
Andělé - zpívá akapela DNA – Dej Nám Akord
Skupina DNA vznikla v roce 1994 na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity jako čistě vokální – neboli akapelová – skupina. Jedním z členů je též doc. Mgr. Václav Brázda, Ph.D., který působí na Anatomickém ústavu LF MU.
.mp3 3 MB
Impromptu No, hraje Samuel Mihálik (Cover Version)
Samuel Mihálik je studentem 6. ročníku Všeobecného lékařství na LF MU.
.mp3 8 MB
Nuvole Bianche -Ludovico Einaudi, hraje Lujza Sladká (Cover Version)
Lujza Sladká je studentkou 2. ročníku Všeobecného lékařství na LF MU.
.m4a 2 MB
La Dama Velata - skladby Matrimonio + Gli incubi di Clara, E. Bossi, P. Laino, P. Buonvino, hraje Lujza Sladká (Cover Version)
Lujza Sladká je studentkou 2. ročníku Všeobecného lékařství na LF MU.
.m4a 867 kB
La Valse D'amelie - Yann Tiersen, hraje Václav Mikloška (Cover Version)
Václav Mikloška je studentem 6. ročníku Všeobecného lékařství na LF MU.
.mp3 1 MB