Všechny 4 kategorie ocenění ČSARIM na kongresu převzaly týmy LF MU a FN Brno

Při příležitosti každoročního kongresu České společnosti anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (ČSARIM) vyhlašuje výbor společnosti soutěž o nejlepší odborné publikace vypracované členy ČSARIM, které byly publikovány v elektronické nebo tištěné podobě. Letos všechny kategorie ovládly týmy z Lékařské fakulty MU a Fakultní nemocnice Brno a k tomu do Brna putovalo také Čestné uznání za přínos oboru AIM a ocenění za nejlepší posterové sdělení týkající se simulace dětské KPR.

18. 10. 2023

Ve dnech 5. - 7. 10. 2023 se v pražském kongresovém hotelu Clarion konal XXIX. národní kongres ČSARIM. Celkem 1123 účastníků mělo možnost na tomto každoročním setkání shlédnout 240 sdělení, z nichž signifikatntní část zajistili lékaři a sestry ARO klinik a oddělení FN Brno a LF MU. Malé simulační centrum zaměřené na nejmenší pacienty zajistili doc. Martina Kosinová a prof. Petr Štourač (KDAR), to zaměřené na neodkladné stavy nelékařských zdravotnickcýh pracovníků pak Mgr. Jan Dvořáček (KARIM a ÚSM). Na slavnostním zahájení jsou každoročně udílena čestná uznání odborné společnosti a publikační ocenění. Historicky se ještě nikdy nestalo, aby všechny 4 publikační ceny získaly týmy z jedné lékařské fakulty a fakultní nemocnice. Letos tomu bylo jinak. Ceny putovaly k nám na Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity a do Fakultní nemocnice Brno:

Umocněním tohoto úspěchu je udělené Čestné uznání ČSARIM, za její přínos oboru, pro doc. Martinu Kosinovou (KDAR). Stala se tak vůbec nejmladší takto oceněnou v oboru anesteziologie a intenzivní medicíny. Na slavnostním zakončení byla ještě oceněna za nejlepší posterové sdělení týkající se simulace dětské KPR dr. Tamara Skříšovská (KDAR). Kongres slavnostně zakončil prof. Petr Štourač a pozval přítomné na XXX. národní kongres, který se bude konat 19.-21.9. 2024 v Brně.

Podrobnou reportáž z kongresového dění a sborník přednášek naleznete na výukovém a publikačním portálu AKUTNĚ.CZ.

AKUTNĚ.CZ - Reportáž z XXIX. kongresu ČSARIM 2023, Praha (akutne.cz)