13. 6. 2022

Přijďte si přivonět. Jubilejní 60. výstava léčivých rostlin Centra léčivých rostlin LF MU ve znamení vůní

Letošní ročník bude doprovázet unikátní panelová výstava Zahrada vůní – rostliny v parfémech. Návštěvníky provede celou historií používání parfémů od dávné minulosti až po dobu současnou. Seznámí je s mnoha používanými složkami. Dozví se o jejich původu či zpracování. Dokonce si budou moci sami vyzkoušet jejich vůni – součástí výstavy bude také čichová složka. U většiny popisovaných složek bude možné si přičichnout nejen k esencím získaných z rostlin, ale i k vůním, ve kterých se používají. Ukázky parfémů se budou každý týden obměňovat.

Tato botanická zahrada je největší živou sbírkou léčivých rostlin v České republice se sortimentem zahrnujícím bezmála 900 rostlinných druhů a odrůd léčivých, aromatických, kořeninových, tonizujících i toxických rostlin, domácích i cizokrajných. Celosvětově unikátní je rozsáhlá sbírka rostlin z čeledi mákovitých. Centrum udržuje genofond léčivých rostlin, pěstuje rostlinný materiál pro výuku mediků a výzkumné práce vědců. Je atraktivním prostředím pro praktické vyučování studentů všech stupňů škol i poučení veřejnosti.

Výstava léčivých rostlin se koná každoročně, letos bude zahájena 16. června a přístupna do 10. července 2022, denně včetně víkendů od 9 do 18 hodin. Centrum léčivých rostlin LF MU najdete na adrese Údolní 74, Brno – Kraví hora. Mimo termín výstavy je zahrada pro veřejnost otevřena každý pracovní den 8–15 hodin, od května do září i každou středu do 18 hodin. Vstupné je dobrovolné.

Akce se koná pod záštitou městské části Brno-střed a děkana Lékařské fakulty Masarykovy univerzity prof. MUDr. Martina Repka, Ph.D.

Web CLR LF MU

Stáhnout článek .pdf 104 kB