31. 5. 2023

VI. národní den klinických hodnocení 2023

VI. národní den klinických hodnocení se letos bude věnovat tématu provádění klinických studií v České republice, a to z různých pohledů zadavatelů, zdravotnických zařízení, regulační autority Státního ústavu pro kontrolu léčiv i lékařů, kteří klinické studie realizují.

Téma bylo zvoleno i z důvodu aktuální potřeby na zlepšení připravenosti a zvýšení konkurenceschopnosti České republiky na poli klinických studií v globálním měřítku. Konference se uskuteční již tradičně při příležitosti Mezinárodního dne klinických studií a pod záštitou senátora MUDr. Romana Krause, MBA.

„Letošní ročník je zaměřený na výzvy v klinických studiích v současnosti a blízké budoucnosti v České republice, a to zejména v kontextu zdravotnických zařízení jako hlavního aktéra realizace klinického hodnocení,“ říká docentka Regina Demlová z Farmakologického ústavu LF MU a CZECRIN. „Konference bude tematicky rozdělena do dvou bloků: Klinické studie v ČR – současnost a budoucnost a Zdravotnická zařízení jako hlavní aktéři realizace klinických studií,“ dodává Demlová.

Na konferenci přislíbili účast senátor Roman Kraus, dále zástupci vedení Ministerstva zdravotnictví, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv a další zástupci vedení zdravotnických zařízení a univerzit. Konference se letos bude nově konat v Kaiserštejnském paláci v Praze na Malé Straně. Organizátorem akce je výzkumná infrastruktura CZECRIN s odbornou spoluprací nadačního fondu PharmAround a partnery AIFP a ACRO-CZ.

Stáhnout článek .pdf 173 kB
Text této tiskové zprávy, k němuž vykonává majetková autorská práva Masarykova univerzita, je dostupný pod licenčními podmínkami Creative Commons Uvádějte autora 3.0 Česko. Užití textu na základě zákona tím není nijak omezeno, zúženo či limitováno.

Další tiskové zprávy

Přehled všech tiskových zpráv

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info