16. 4. 2020

Zahraniční studenti LF MU se zapojili do pomoci našemu zdravotnictví

Lékařská fakulta se v rámci dobrovolnického programu Masarykovy univerzity vyprofilovala mezi fakulty, které velkou měrou přispěly k pomoci jednotlivým institucím a lidem v nouzi v souvislosti s koronavirovou epidemií. Kromě českých a slovenských studentů se nově zapojili také zahraniční medici.

Mladí medici slouží v nemocnicích po celé České republice a pomáhají svými zkušenostmi. Pracovní povinnost vyhlášena Vládou ČR je totiž pro studenty lékařských fakult (5. a 6. ročníky) dána ze zákona. Doposud se zapojili v době epidemiologické krize zejména čeští a slovenští studenti. Na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity však došlo k propojení sil i s anglicky mluvícími studenty a vznikly tzv. tandemy. Jedná se o jedinečnou aktivitu v rámci celé ČR. Cílem je umožnit zapojení všech studentů bez ohledu na jazyk. Studentský tandem představuje zapojení jednoho česky mluvícího studenta a jednoho anglicky mluvícího studenta. Zahraniční studenti tak mohou využít znalostí získaných při studiu, ale především jsou nápomocni českému zdravotnictví.

„Jedinečný projekt tandemové spolupráce mezi studenty českých a anglických programů na LF MU nabízí unikátní příležitost kombinace procesu vzdělávání a efektivní pomoci našim pacientům. Zahraniční studenti za pomoci českých studentů prolomí jazykovou bariéru, získají zkušenosti z praxe a jsou přínosem v ošetřovatelské péči o pacienty ve fakultních nemocnicích,“ řekl děkan LF MU prof. MUDr. Martin Repko, Ph.D.

Koordinaci provádí Studentská komora Akademického senátu LF a MIMSA (Spolek zahraničních studentů LF).

Stáhnout článek .pdf 101 kB

Kontakty