Výtvarná soutěž da MEDici: Známe výtěžek aukce a máme kalendář! 

Virtuální dražba vynesla po zdanění 28 347,10 Kč a přispěje na podporu vybudování Památníku za dárce těl. Dalším úžasným počinem soutěže byl vznik nástěnného kalendáře LF MU pro rok 2022.

Čtěte více

Děkujeme za účast v celé výtvarné soutěži s názvem da MEDici, do kterých přispěli svými díly studenti, absolventi i zaměstnanci LF MU. Na jaře 2021 jsme vyhlásili výtvarnou soutěž a do konce léta jsme obdrželi 49 úžasných děl. V hlasování uspělo 13 nejoblíbenějších, ze kterých jsme sestavili kalendář. A všechna díla jsme vydražili. 

Výtěžek aukce poslouží jako část financování pro vybudování památníku těm, kteří se rozhodli věnovat své tělo pro výukové a vědecké účely. Pro dárce těl tak vznikne důstojné místo v podobě hrobky se vsypem, kterému bude dominovat socha Panny Marie. Pro pozůstalé se stane pietním místem, kam mohou přijít uctít památku zemřelého, zavzpomínat na něj nebo zapálit svíčku. Zpopelněné ostatky dárců těl jsou v Brně dosud rozptylovány na hřbitovní loučce, což v mnohých pozůstalých vyvolává pocit anonymity.

Spojili jsme talent i úsilí studentů i absolventů, českých i zahraničních, z oborů bakalářských i magisterských. Během náročné doby jsme chtěli alespoň trošku odvést pozornost od každodenního stresu, starostí, učení i pracovního výkonu. Všechny naše studenty, absolventy i zaměstnance LF MU jsme vyzvali k zapojení se do výtvarné soutěže da MEDici.

Předaná díla zdobily jeden z koridorů kampusu pro potěchu oka kolemjdoucích. Spustili jsme hlasování o 13 nejoblíbenějších děl, z nichž jsme vytvořili nástěnný kalendář LF MU pro rok 2022. Dílo s nejvyšším počtem hlasů bylo umístěno na titulní straně. V adventním čase od 7. 12. do 20. 12. jsme na Facebooku spustili aukci veškerých děl dodaných do soutěže. Všechny získané finanční prostředky jsou určeny na podporu výstavby Památníku dárcům těl na brněnském Ústředním hřibitově (o vybudování památníku více zde).

Na organizaci soutěže se podíleli organizátoři ze Spolku mediků LF MU, brněnské pobočky IFMSA CZ, sdružení zahraničních studentů MIMSA a Oddělení pro komunikaci a vnější vztahy Lékařské fakulty MU. 
 • Vyhlášení soutěže

  23. 3. 2021

  Oficiálně spouštíme výtvarnou soutěž pro všechny talentované studenty LF MU. 

 • Příjem prací

  1. 4. - 31. 8.

  Vaše práce nám můžete přinášet, doručovat od 1. dubna až do 31. srpna. Mrkněte do soutěžních podmínek, komu a jak.

 • Vernisáž výstavy

  14. 10. 2021 ve 14:10

  Výstava bude umístěna ve 2. NP v koridoru střed. Vystavujeme originály bez uvedení jména autora. Jméno autora bude doplněno až po ukončení hlasování.

  Program vernisáže

  14:10 Uvítání hostů

  14:12 Projev prod. Fialové, zástupců Spolku mediků, IFMSA Brno

  14:20 Hudební vystoupení

  14:30 Losování cen pro účastníky soutěže MUNICHALLENGE

  14:30 Zahájení výstavy, zahájení hlasování 

 • Hlasování

  14. 10. - 31. 10.

  Informace k formě hlasování budou zavčas uveřejněny. 

 • Ukončení hlasování

  31. 10.

  Hlasovat můžete až do 31. října a výstavu vám ještě ponecháme ke koukání.

 • Vyhlášení výherců

  2. 12.

  Vyhlášení výsledků hlasování ve venkovních prostorách UKB od 14.30.

 • Aukce

  7. 12. - 20. 12.

  Zvolená díla budete mít možnost vydražit a přispět tak na vybudování Památníku dárcům těl. Více zde.

  Aukce probíhá na Facebooku. Zapojte se do dražby i Vy! 

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info