Výtvarná soutěž da MEDici: Známe výtěžek aukce a máme kalendář!

Do virtuální aukce děl z výtvarné soutěže da MEDici, která přinesla nádherný výsledek 28 347,10 Kč (po zdanění), se zapojili studenti i absolventi LF MU, ale i široká veřejnost. Z vybraných děl jsme též vytvořili úchvatný nástěnný kalendář Lékařské fakulty MU.

21. 12. 2021

První dobročinná aukce výtvarných děl svázaných s Lékařskou fakultou Masarykovy univerzity přináší v adventním čase vskutku krásnou částku 28 347,10 Kč (po zdanění) na podporu vybudování Památníku dárcům těl, který vznikne na Ústředním hřbitově v Brně jako poděkování a vyjádření úcty těm, kdo se rozhodli darovat své dělo pro účely kvalitní výuky anatomie na naší fakultě a mimojiné také poukázat na samotnou možnost dárcovství těl. Do dražby putovala všech 49 děl, která jsme obdrželi od našich studentů, absolventů i zaměstnanců v rámci výzvy k zapojení se do výtvarné soutěže. Všechny výtvarné počiny jsme představili v koridoru Univerzitního kampusu Bohunice na slavnostní vernisáži spojenou se zahájením nového akademického roku. Zde jsme také odstartovali hlasování o nejoblíbenější díla.

Samotnou aukcí se nám podařilo oslovit nejen studenty i absolventy Lékařské fakulty MU, ale i širokou veřejnost. Těšíme se společně z toho, že medicínská tématika může udělat radost vskutku všem. Z třinácti děl, která uspěla jako nejoblíbenější, jsme vyhotovili nástěnný kalendář LF MU pro rok 2022. Na titulní straně kalendáře naleznete dílo absolutní vítězky Viktórie Vysoké s názvem Srdce – koreň života. Toto dílo bylo vydraženo za nejvyšší částku: 4 000 Kč!

Děkujeme všem, kteří se zapojili do samotné soutěže a nebáli se dát na odiv svůj talent i vztah ke studiu. Děkujeme všem, kteří hlasovali a pomohli rozhodnout o finální podobě kalendáře. A děkujeme všem, kteří se rozhodli přispět na dobrou věc a až do posledního možného okamžiku sváděli virtuální boj v té nejkrásnější možné podobě.

Kalendář nabízíme k prodeji za 199 Kč na Oddělení pro komunikaci a vnější vztahy, kontaktovat můžete paní Janu Dvořákovou anebo Ing. Janu Majerovou. Rády se domluví na možném předání.