Grant DZS pro studenty "Solidární projekt"

Dům zahraniční spolupráce (DZS) vyhlašuje grantovou příležitost s názvem „Solidární projekt“ pro pětičlenné skupiny studentů, kteří chtějí své okolí měnit k lepšímu. Jedná se o ideální startovní projekt pro mladé lidi, kteří hledají východiska z celospolečenských problémů v místní komunitě. Získejte cenné zkušenosti v rámci dobrovolnictví. V článku vám poradíme, jak se zapojit. Termín žádostí do 20. 2. 2024.

8. 1. 2024

• Solidární projekty jsou národní aktivitou, kterou připravuje tým 5 mladých lidí (18-30 let), kteří jsou residenti ČR.
  • Cílem je hledat východiska ze současných i budoucích společenských problémů, posílit vzájemné porozumění, přispět k pozitivním změnám a zasadit se o vytvoření inkluzivnější společnosti.
  • Projektové období trvá 2-12 měsíců. Financování je formou paušálu 595 eur/měsíc. Dále lze financovat náklady na kouče a také mimořádné náklady při zapojení účastníka se znevýhodněním.
  • Aktivita Solidárních projektů se vypisuje dvakrát ročně, přičemž aktuální uzávěrka je 20. 2. 2024 další pak 1. 10. 2024.

Dům zahraniční spolupráce vypisuje také několik online příležitostí pro seznámení se s aktivitou Solidárních projektů a poskytuje mnoho podpůrných materiálů pro úspěšné podání a realizaci projektu. Brožury, návody a užitečné tipy naleznete níže.