Letní škola revmatologie

Přijměte pozvání na letní školu revmatologie, která se uskuteční 22. - 24. 8. 2024, v Husově Boudě, v Peci pod Sněžkou. Cílem této iniciativy je poskytnout studentům medicíny komplexní povědomí o oboru revmatologie. Akce je určena studentům medicíny 4. a vyšších ročníků a je zdarma. Přihlášky podávejte do 15. 4. 2024.

Letní škola se koná pod záštitou České revmatologické společnosti (ČRS). Tato iniciativa navazuje na úspěšnou akci, která se uskutečnila v srpnu 2023 pod záštitou ministra zdravotnictví a inspirovala se rakouskou iniciativou - EULAR Letní školou pro studenty, pořádanou v létě roku 2022 pod záštitou Evropské aliance revmatologických asociací (EULAR).

Program letní školy v roce 2024 se bude zabývat následujícími tématy:

• Proč si vybrat jako specializaci právě revmatologii?
  • Klinické vyšetření v revmatologii a kazuistiky.
  • Přístup k pacientovi s bolestmi kloubů.
  • Punkce kloubů a obstřik entezí - praktické ukázky.
  • Jak se vyznat v základních lécích používaných v revmatologii?
  • Které zobrazovací metody jsou v revmatologii "in"?
  • Můj pacient má horečky a já si nevím rady.
  • Bolesti v zádech nejsou vždy problém meziobratlové ploténky.
  • Svaly bolí a svaly jsou unavené: jaký je mezi tím rozdíl?
  • Bělení a modrání prstů, co dál?
  • Vaskulitidy a další vzácné revmatické choroby.

Máte-li zájem se této akce zúčastnit, pošlete e-mailem vyplněnou přihlášku na sekretariát ČRS (crs@revma.cz). Kapacita je omezena na 40 účastníků.

prof. MUDr. Ladislav Šenolt, Ph.D.
předseda České revmatologické společnosti ČLS JEP