Online farmakologický seminář Student-run clinic

Studenti medicín a farmacie přijměte opět pozvání k zopakování si farmakologických poznatků a trénování správné medikace. Další ze série tzv. student-run clinic se uskuteční ve středu 17. 4. 2024 od 18:00 do 20: 00 hodin online. Narozdíl od předchozích bude akce v češtině. Semináře probíhají pod hlavičkou infrastruktury Czecrin podporující zapojení akademických pracovišť do oblasti klinického výzkumu. Přihlásit se můžete do 12. 4. 2024.

Jak lekce probíhá?

• V úvodu lekce si vysvětlíme, co je smyslem celé aktivity a představíme si pacienta, jehož farmakoterapie bude diskutována.
  • Následuje práce v malých skupinkách (breakout rooms po 5-8 lidech) s cílem analýzy medikace a její případné úpravy.
  • Zhruba po 45 minutách se zase sejdeme všichni ve společné místnosti, medikaceli podrobně rozebereme a vytvoříme závěr pro ošetřujícího lékaře pacienta.

Chcete-li se zúčastnit, přihlaste se nejpozději 12. 4. 2024 na e-mail: rychlickova@med.muni.cz. Link i zadání pacienta budou zaslány k prostudování několik dní před lekcí.

PharmDr. Jitka Rychlíčková, Ph.D., BCPS
Masarykova univerzita | Lékařská fakulta