Stipendijní program JMK pro nelékaře

Krajský úřad JMK nabízí "Dotační stipendijní program za účelem stabilizace nelékařského zdravotnického personálu v nemocnicích zřizovaných Jihomoravským krajem pro rok 2024". Stipendium je určeno pro studenty posledních ročníků zdravotnických nelékařských oborů na SŠ, VOŠ nebo VŠ. Studenti prezenčního studia Lékařské fakulty Masarykovy univerzity mohou žádat o tzv. "Program 3" určený studentům studijních bakalářských programů ošetřovatelství, porodní asistence, fyzioterapie, ergoterapie, radiologický asistent aj.

18. 1. 2024

Podmínky podání žádosti
Podmínkou podání žádosti je studium 3. ročníku bakalářského studijního programu nelékařského zaměření. Dále je potřeba uzavření Smlouvy o budoucí pracovní smlouvě se zaměstnavatelem, u kterého po absolutoriu student uzavře pracovní smlouvu na výkon nelékařského zdravotnického povolání s plným úvazkem, a to na tak dlouhou dobu, po jakou mu bylo poskytnuto stipendium (nejméně 6 měsíců).

Kdy a kde podat žádost
Žádosti studenti podávají vyplněné na elektronickém formuláři prostřednictvím Dotačního portáluJMK. Současně je potřeba zaslat jednu listinnou kopii. Žádosti budou přijímány v období 12. 2. 2024 - 1. 3. 2024.

Výše stipendia a na co lze použít
Stipendium je poskytnuto ve výši 50 000 Kč na 2. pololetí roku 2024. Z dotace mohou být hrazeny pouze uznatelné výdaje projektu, jako například školné, dopravné, školní a učební pomůcky, softwarové a hardwarové vybavení, vzdělávací a odborné kurzy či školení a další výdaje spojené se studiem.

V jakých nemocnicích mohu následně pracovat?
Pracovní smlouva může být uzavřena s některou z následujících nemocnic zřízených JMK: Nemocnice Břeclav p.o., Nemocnice TGM Hodonín, p.o., Nemocnice Hustopeče, p.o., Nemocnice Ivančice, p.o., Nemocnice Kyjov, p.o., Nemocnice Letovice, p.o., Nemocnice Tišnov, p.o., Nemocnice Vyškov p.o., Nemocnice Znojmo, p.o.

detail Stipendijního programu Dotační portál Krajského úřadu JMK

KONTAKT:
Bc. Simona Bočáňová
odbor zdravotnictví
oddělení zdravotní péče a ekonomiky
referentka správy zdravotnictví

Krajský úřad Jihomoravského kraje