Workshop pro mediky POCUS (point of care ultrasound) 2024

Krajská nemocnice T. Bati a.s. ve Zlíně zve studenty 5. a 6. ročníku Všeobecného lékařství na workshop, jehož cílem je seznámit studenty se základními principy a nácvikem dovedností ultrazvukového vyšetření v reálných situacích. Workshop se koná 8. 2. 2024 od 9:00 – 15:30 a je potřeba se na něj registrovat.

16. 1. 2024

Workshop je určen studentům, kteří mají zájem o vzdělání v použití ultrazvuku u lůžka pacienta v reálných situacích. Cílem je studenty vybavit základními znalostmi a dovednostmi, které jim umožní po nástupu do zaměstnání ultrazvuk využívat při každodenní práci.

Díky individuálnímu přístupu a celodennímu trvání bude mít každý ze zúčastněných dostatečný prostor k praktickému vyzkoušení použití jednotlivých sond a zobrazení jednotlivých orgánů pod dohledem zkušených instruktorů z KNTB.

• Účastníci budou po krátké teoretické přípravě rozděleni do 3 skupin a absolvují 3 výukové bloky po 60 minutách.
  • V odpolední části kurzu budou moci studenti nabyté dovednosti použít při simulaci praktických situací diagnostiky prvního kontaktu.

Pro účast na workshopu je třeba se registrovat do 2. února 2024. Zde naleznete také bližší informace, program.

Více o worshopu POCUS

KONTAKT:
Bc. Jana Petrlíková
personalistka a členka organizačního týmu vzdělávacích akcí
E-mail: jana.petrlikova@bnzlin.cz