Seminář: Bezpečný porod v porodnici jako doma

17. 3. 2021

Přijměte pozvání na seminář pro porodní asistentky s mentorkou Barbarou Kosfeld. Seminář se bude týkat práce porodních asistentek, podpory zdravého těhotenství a zdravého přirozeného porodu. Hlavním tématem je  "Bezpečný porod v porodnici jako doma - Evaluace, podpora a šíření povědomí o práci porodní asistentky"

Seminář je plánován na konec května, s předpokladem zklidnění epidemiologické situace. Předpokládáme, že se zájemci a zájemkyně o seminář budou mít možnost sejít osobně. Budeme bedlivě sledovat podmínky pro uskutečnění zdravotně vzdělávacích akcí (profesní vzdělávání zdravotníků z praxe). Pokud by nastala situace znemožňující setkání v květnu, seminář bude odložen na pozdější termín.

Program semináře: 

  • budete mít možnost hlouběji proniknout do specifických bezpečných praktik, používaných porodními asistentkami v době předtechnické, ověřených moderním výzkumem a přenositelných do prostředí porodnic
  • budete mít možnost sdílet své zkušenosti z prostředí porodnice s komunitními porodními asistentkami (učení sdílením)
  • budeme hledat cestu, jak svou vlastní práci kriticky hodnotit, dokumentovat, sbírat důkazy (data) o efektivitě, prospěšnosti a bezpečnosti péče poskytované porodními asistentkami a jejich úloze v podpoře zdraví rodících žen a jejich novorozených dětí
  • budeme hledat efektivní způsob mezioborové komunikace (porodní asistentka pracující v porodnici x komunitní porodní asistentka, porodní asistentka x lékař, porodní asistentka x doprovod ženy)
  • se naučíte a budete diskutovat o tom, jak číst, hodnotit a používat údaje z výzkumu, zejména ty, které jsou vázány na porodní asistenci a podporu zdravého přirozeného porodu.

Termín: 25. - 26. 5. 2021

Cena pro studenty PA:  4 900,- Kč (při registraci do 5.5. 2021) 

Místo konání: Porodní dům U Čápa, o.p.s., Augustinova 2, 148 00 Praha 4 Roztyly

Kontakt:
Zuzana Štromerová, BSc.,
porodní asistentka, ředitelka porodního domu
Porodní dům U čápa, o.p.s.,
Augustinova 2, 148 00 Praha 4 Roztyly
Tel: 602 958 396
E-mail: stromerova@gmail.com

přihláška zde

Podrobný program semináře


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info