Proběhla Letní škola neurochirurgie

Projekt SCaLPEL uspořádal letí školu neurochirurgie.

7. 9. 2022

Ve dnech 29.8. – 2.9. 2022 proběhla v prostorách Anatomického ústavu a Simulačního centra LF MU letní škola neurochirurgie jako součást projektu Erasmus+ SCaLPEL (Surgery Collaborative and Long-term Practical Experience Learning) řešitele doc. MUDr. Marka Joukala, Ph.D. Program školy nabídl jak teoretické přednášky, tak praktické ukázky a nácvik operačních postupů. Projekt SCaLPEL je dalším z projektů ERASMUS+ koordinovaných na LF MU, která pro tuto spolupráci přizvala partnery z Polska (Poznaňská univerzita lékařských věd), Chorvatska (Univerzita v Záhřebu) a Itálie (Katolická univerzita Nejsvětějšího Srdce v Miláně). Cílem projektu je sdílení znalostí, zkušeností a praktických dovedností studentů doktorských studijních programů a akademických pracovníků prostřednictvím mezinárodních stáží studentů na pracovištích partnerů. Během stáží se účastníci aktivně zapojí do simulace specializovaných chirurgických zákroků pod vedením zkušených lékařů a zvýší tak své odborné kompetence.

Mezinárodní letní školu lze v rámci programu Erasmus+ zorganizovat i jako jednorázovou akci. Pokud máte dva zahraniční partnery a zájem letní školu v roce 2023 uspořádat, pomůžeme Vám zajistit financování. Ozvěte se nám.