Pět doktorandů z LF MU společně se školiteli získalo Cenu prorektorky za excelentní studium

Cenu za excelentní výsledky v doktorském studiu na Masarykově univerzitě udělila prorektorka pro výzkum a doktorské studium Šárka Pospíšilová 5 absolventům z LF MU a jejich školitelům.

9. 12. 2021

Masarykova univerzita považuje doktorské studium za jeden z pilířů dobře fungující univerzity, proto dlouhodobě usiluje o zvyšování jeho kvality a efektivity a ve zlepšení možností následného uplatnění absolventů. Zcela nové ocenění prorektorky pro výzkum a doktorské studium Šárky Pospíšilové má za cíl motivovat studenty a jejich školitele k tomu, aby ukončovali svá studia ve standardní době a s kvalitními výsledky. Součástí ocenění je i finanční odměna 25 tisíc korun jak pro absolventa, tak pro školitele.

Ocenění byli vybráni na základě úspěšného ukončení doktorského studia ve standardní době čtyř let prodloužené maximálně o jeden rok za současného získání velmi kvalitních výsledků výzkumu zahrnutých v disertační práci. U absolventů z LF MU byli oceněni absolventi s prvoautorskými publikacemi v prvním kvartilu nejkvalitnějších časopisů daného oboru.

Z celkem 40 oceněných dvojic získalo ocenění 5 studentů a školitelů z LF MU:

• Luboš Brabenec a Irena Rektorová, studijní program Neurovědy - studijní plán Neurovědy
  • Jan Kolčava a Pavel Štourač, studijní program Neurovědy - studijní plán Neurologie
  • Petra Pejšková a Lukáš Čajánek, studijní program Biomedicínské vědy - studijní plán Morfologie buněk a tkání
  • Lucie Pešková a Tomáš Bárta, studijní program Biomedicínské vědy - studijní plán Morfologie buněk a tkání
  • Federico Tidu a Jan Frič, studijní program Biomedicínské vědy - studijní plán Biochemie a molekulární biologie

Kompletní seznam oceněných