6 projektů LF MU získalo podporu GA ČR

V roce 2024 bude Grantovou agenturou ČR podpořeno celkem šest projektů žadatelů z LF MU. U dvou podpořených projektů je fakulta v roli hlavního řešitele, u dalších čtyřech pak v roli spoluřešitele.

1. 12. 2023

Ve své největší grantové soutěži Grantová agentura České republiky (GA ČR) od příštího roku podpoří 357 nových projektů ze všech oblastí základního výzkumu. Na tyto projekty v příštích třech letech připadne 2,75 mld. Kč.

Ve vysoké konkurenci bylo pro rok 2024 podpořeno celkem 6 projektů žadatelů z Lékařské fakulty MU. V letošním roce uspěla zhruba jen jedna pětina nejlepších návrhů. Dle předsedy GA ČR na podporu dosáhnou jen špičkoví vědci.

LF MU JAKO HLAVNÍ ŘEŠITEL:

LF MU JAKO spoluřešitel:

Všem úspěšným žadatelům gratulujeme!

všechny podpořené projekty