Cenu prorektorky pro doktorské studium získali 4 doktorandi z MED MUNI

Prorektorka pro výzkum a doktorské studium Šárka Pospíšilová udělila ceny za excelentní výsledky v doktorském studiu na MUNI 40 absolventům a jejich školitelům a konzultantům. Čtyřmi z oceněných byly absolventky z MED MUNI.

23. 10. 2023

Cenu za excelentní výsledky v doktorském studiu udělovala prorektorka pro výzkum a doktorské studium Šárka Pospíšilová již potřetí. Oceněni byli ti absolventi, kteří ukončili studium ve standardní době 4 let prodloužené maximálně o jeden rok a současně dosáhli velmi kvalitních výsledků výzkumu zahrnutých v disertační práci.

Ocenění z MED MUNI:

Michaela Bartoňová (školitel Ivan Rektor): absolventka studijního programu Neurovědy. Úspěšně se věnovala pokročilým metodám neinvazivní detekce patologické mozkové tkáně u specifických případů fokální epilepsie.

Barbora Decker (školitelka Regina Demlová): absolventka studijního programu Farmakologie. Studovala celospolečenský dopad idiopatických střevních zánětů a vliv jejich narůstající prevalence. Výstupy přispívají k rozvoji odpovídající metodiky s významným dopadem do aktuální praxe.

Lucia Masárová (školitel Roman Panovský): absolventka studijního programu Vnitřní nemoci - Kardiologie. Výsledky jejího disertačního výzkumu přinesly cenné poznatky o možnosti včasné detekce a terapie srdečního selhání u asymptomatických přenašeček genu pro specifický typ muskulární dystrofie.

Kristína Mitterová (školitelka Irena Rektorová: absolventka studijního programu Neurovědy. Zabývala se problematikou kognitivní rezervy, to jest schopnosti zmírnit vliv stárnutí a hromadící se patologické zátěže. Navrhla také, jakým směrem se může ubírat výběr vhodné terapie s ohledem na velikost kognitivní rezervy u seniorů.

Gratulujeme oceněným mladým vědkyním i jejich školitelkám a školitelům a přejeme mnoho úspěchů v další kariéře.

seznam všech oceněných