Dětská skupina pro děti zaměstnanců LF MU otevírá v září

Pro děti zaměstnanců LF MU ve věku od 18 do 36 měsíců bude od září otevřena nová dětská skupina v docházkové vzdálenosti od Univerzitního kampusu Bohunice. Aktivita vznikla v rámci přípravy na získání prestižního ocenění HR Award.

10. 8. 2020

Zaměstnanci a zaměstnankyně Lékařské fakulty MU i dalších kampusových pracovišť mohou od září 2020 využívat pro své děti, primárně ve věku od 18 do 36 měsíců, novou dětskou skupinu. Provoz dětské skupiny je významně finančně podpořen z dotace MŠMT, školné je tedy pro rodiče velmi přijatelné. Mohou si dle aktuální potřeby zvolit pravidelnou docházku na 6 či 8 hodin denně, v libovolný den pracovního týdne či po celý týden, případně využít pouze nabídky jednorázového hlídání. Na fakultě tak vzniká další zaměstnanecký benefit.

Dětská skupina bude provozována v docházkové vzdálenosti cca 1 km od Kampusu na adrese Rybnická 48, hned u zastávky trolejbusu. Velkou výhodou je umístění v blízkosti Univerzitního kampusu, stejně tak i pohodlné parkování přímo před budovou "školky". Dětskou skupinu provozuje síť DS a MŠ Elánek.

Rodiče mohou své děti přihlašovat již nyní přes registrační formulář, který spolu s podrobnějšími informacemi obdrželi na svůj e-mail.

"Zaměřili jsme se na tuto věkovou skupinu dětí na základě ohlasů ze schůzek, které jsme realizovali na jednotlivých pracovištích LF.  Rádi bychom podpořili naše vědkyně a vědce v roli rodičů, kteří párkrát do týdne potřebují uvolnit ruce na práci v laboratoři nebo výuku studentů.  Je to jedna z dalších iniciativ, která vznikla v rámci přípravných aktivit pro získání prestižního ocenění HR Award," říká Mgr. Petra Voráčová, MBA, manažerka HR Award na Lékařské fakultě MU.

Kapacita dětské skupiny je 12 dětí při využití 8 hodin denně 5 dní v týdnu, což by mělo pokrýt potřebu hlídání 25 - 30 dětí. Neočekává se, že by většina rodičů využívala dětskou skupinu na celotýdenní docházku.

Předškolní děti zaměstnanců Lékařské fakulty MU mohou již od jara využívat školku v areálu Fakultní nemocnice Brno.

Díky podpoře vedení Masarykovy univerzity mohlo být uzavřeno toto partnerství s dodavatelem a čerpána dotace na provoz z MŠMT. Univerzita tak podniká další krok v podpoře sladění profesní kariéry s rodinným životem a rozšiřuje tak spektrum nabízených zaměstnaneckých výhod i v rámci vnitřní kultury založené na sdílených hodnotách, které jsou zakotveny v dlouhodobém záměru Masarykovy univerzity.