Křest knihy Data-driven Decision Making in Medical Education and Healthcare

Na 16. ročníku konference MEFANET ve slovenských Košicích byla slavnostně pokřtěna kniha Data-Driven Decision-Making in Medical Education and Healthcare. Kniha s podtitulem Data rulezzz! formou 18 případových studií shrnuje poznatky z oblasti zdravotnictví a medicínského vzdělávání, jež se podařilo shromáždit širokému spoluautorskému týmu z mnoha národních i mezinárodních institucí, v čele s Martinem Komendou z IBA LF MU.

16. 11. 2023

Bez popisku
Bez popisku

Kromě úvodní kapitoly je celá publikace strukturována dle metodologie CRISP-DM (Cross-Industry Process for Data Mining). Klade si za cíl poskytnout přehled vybraných projektů a aktivit zaměřených na zpracování a vizualizaci dat napříč akademickým a vládním sektorem.

Na úvod křtu doktor Martin Komenda z Institutu biostatistiky a analýz LF MU (IBA LF MU) zhodnotil úsilí širokého kolektivu autorů, které provázelo vznik i finalizaci knihy. „Já bych vám chtěl hrozně moc poděkovat. Tohle není dílo jenom moje. Když si knihu prolistujete, je tam neuvěřitelných 80 spoluautorů.“, ocenil práci celého spoluautorského týmu i recenzentů knihy s velkou vděčností a pokorou.

Při křtu, který se nesl v radostné atmosféře, se slova ujal i oficiální kmotr monografie docent Daniel Schwarz z Ústavu simulační medicíny LF MU a společnosti IBA s.r.o. „Když se kniha finalizovala, měl jsem možnost si ji více projít a sledovat Martinovo uvažování. Znám ho dlouho a celá kniha je postavena na frameworku CRISP-DM.“ řekl s úsměvem a dodal, že tato metodika je skvělým přístupem k vědě, výuce a vůbec jakékoliv aktivitě, kterou chcete pojmout systematicky.

Na závěr celého aktu popřál Daniel Schwarz knize úspěch u čtenářů a šťastnou budoucnost: „Křtím tě, kniho, která jsi vznikla i díky MEFANETu a hlavně díky panu doktorovi Komendovi. Přeju ti, ať přineseš informace a radost, a tvým autorům nehynoucí slávu“.

stáhněte si knihu


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info