Masarykova univerzita je mezi 500 nejlepšími institucemi světa

V nově vydaném Shanghai Academic Ranking of World Universities se Masarykova univerzita posunula o 200 míst nahoru. Díky umístění na příčce 401-500 se tak zařadila mezi pět set nejlepších světových univerzit.

16. 8. 2022

V druhé polovině srpna 2022 byly zveřejněny výsledky jednoho z nejsledovanějších žebříčků vysokých škol, Academic Ranking of World Universities. V letošním vydání takzvaného Šanghajského žebříčku se Masarykova univerzita posunula o dvě stě míst vzhůru. S umístěním na 401.-500. kolektivním místě se tak zařadila mezi pět set nejprestižnějších univerzit světa. V ČR pak zůstává na místě druhém, za Univerzitou Karlovou, která umístila na 301.-400. místě.

První příčku obsadila opět Harvard University.

Z Českých se v první tisícovce umístily ještě Univerzita Palackého, Česká zemědělská univerzita, VUT, Technická univerzita Ostrava a Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích.

Šanhgajský žebříček