Ohlédnutí za TT DAY 2024 v Simulačním centru LF MU

Dne 23. ledna přivítalo Centrum pro transfer technologií (CTT) téměř sto zaměstnanců Masarykovy univerzity a partnery CTT na exkluzivním TT DAY 2024 v prostorách Simulačního centra LF MU.

26. 1. 2024

Program akce byl zahájen prezentacemi o transferu technologií, včetně aktuálních událostí na národní úrovni, a podrobný pohled na vznik spin-off společnosti MU CasInvent Pharma. Ředitelka CTT, Eva Janouškovcová, se zaměřila na současný stav transferu technologií v České republice a sdílela své názory na plánovanou reformu transferu. Radoslav Trautmann, vedoucí oddělení transferu CTT, detailně přiblížil jeden ze zajímavých transferových případů a odhalil zákulisí založení pravé spin-off společnosti MU CasInvent Pharma. Jitka Štenclová, vedoucí oddělení podnikavosti a marketingu, zhodnotila celý rok 2023 z pohledu aktivit, událostí a úspěchů CTT a Lékařské fakulty MU. Na tuto perspektivu navázala Karolína Kašparová z Oddělení pro vědu a kvalitu, která představila aktivity oddělení i úspěch s první spin-off společností LF MU MilkyWay be well s.r.o.

Po inspirativních prezentacích následoval slavnostní inovační přípitek ředitelky CTT a děkana LF MU Martina Repka, zdůrazňující význam transferu technologií pro celou univerzitu a Lékařskou fakultu a podtrhující výjimečnost Simulačního centra. Následně proběhly komentované prohlídky nejmodernějšího simulačního centra ve střední Evropě, kde měli účastníci možnost nahlédnout do operačního sálu, vidět urgentní příjem a Jednotku intenzivní péče. Akce vrcholila networkinkem, kde hosté ochutnávali moravská vína, ochutnávali speciality z rautu a seznámili se s přehledem spin-off společností MU a technologií hledajících komerční partnery. Na této prestižní události bylo představeno také zařízení na čištění kapalin pomocí nízkoteplotního plazmatu CaviPlasma.