Děkujeme všem sestrám za jejich nezastupitelnou roli ve zdravotnictví!

12. 5. 2023

Svůj oficiální mezinárodní den mají zdravotní sestry od roku 1965. Od roku 1974 si ho pravidelně připomínáme 12. května, v datum narození Florence Nightingaleové, Angličanky považované za zakladatelku profesionálního ošetřovatelství a sesterského povolání. Letošní kampaň má s přihlédnutím k dlouhodobému personálnímu nedostatku sester, s nímž se potýká nejen české zdravotnictví, výmluvný podtitul: „Naše sestry. Naše budoucnost.“

„Ten název vyjadřuje výzvy, kterým je třeba čelit, abychom zlepšovali globální zdraví všech. Musíme se poučit z období pandemie a promítnout tyto zkušenosti do opatření, která zajistí, že sestry budou chráněny, respektovány a ceněny,“ uvedla k letošnímu ročníku Mezinárodního dne sester prezidentka Mezinárodní rady sester, Pamela Ciprianová.

A na naše sestry, včetně těch budoucích, myslíme i na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity! „Přejeme všem ženám a mužům, kteří spojují svůj profesní život s ošetřovatelstvím a péčí o pacienty hodně zdraví, štěstí, spokojenosti v profesním a osobním životě. Děkujeme za vaši důležitou práci a nezastupitelnou roli ve zdravotnických týmech a celé společnosti. Jsme si vědomi významu nutnosti rozvoje oboru ošetřovatelství a děkujeme za to, že svou prací k rozvoji přispíváte,“ vzkazuje Andrea Pokorná, proděkanka pro nelékařské studijní programy a informační technologie.