HPV – není nutno se červenat

Jsou mladí, jsou usměvaví a jsou nadšení vzdělávat širokou veřejnost i v té neintimnější oblasti. V oblasti sexuálního zdraví. V 27. díle přivítáme poprvé hosty z IFMSA CZ.

14. 5. 2021

Je květen, lásky čas, a proto přinášíme díl podcastu s tématem zaměřeným na tu nejintimnější podobu lásky. K přenosu nejrůznějších infekcí, jako je např. HIV, chlamydie, herpes či HPV (human papilomavirus) a mnohých dalších dochází zejména sexuální cestou. Virus HPV (lidský papilomavirus) je celosvětově nejrozšířenější infekcí, dokonce podstatně rozšířenější než HIV, a proto se prevencí přenosu HPV začali zabývat studenti naší fakulty a IFMSA CZ v rámci svého projektu SPOLUSAFE.

Projekt nám představí jeho zakladatelka, čerstvá absolventka naší fakulty, MUDr. Anna Pelzová a student prvního ročníku Martin Bartoš a zodpoví nám otázky, jaké způsoby přenosu HPV existují, jaká onemocnění HPV vir způsobuje, jaké máme možnosti bránit se proti tomuto viru, ale i svou osobní motivaci k této osvětě.

Kdo z pozorných posluchačů určí přesné datum dne, kdy jsme natáčeli a odpoví na FB jako první – má u nás pěkný dáreček.

Odložte pocit trapnosti, nečervenejte se…

Podcast STETOSKOP

Podcastem STETOSKOP přibližujeme širší veřejnosti život na naší fakultě, představujeme zajímavé vědecké projekty, občas nakoukneme pod plášť nejen doktorskému studiu, zpovídáme významné osobnosti z řad studentů, absolventů i zaměstnanců. A velkým přáním zůstává se inspirací středoškoláků pro studium na naší fakultě.

Přejeme příjemný poslech. Nasaďte si sluchátka, my nasazujeme STETOSKOP.

Poslouchejte nás v těchto aplikacích