Prohlášení vedení fakulty k situaci v Izraeli

Vedení Lékařské fakulty Masarykovy univerzity odsuzuje teroristické útoky a vyjadřuje podporu izraelským studentům.

8. 10. 2023

Milí studenti z Izraele, vedení naší fakulty důrazně odsuzuje teroristické útoky a násilí páchané na izraelském civilním obyvatelstvu. Soucítíme s našimi izraelskými studenty i jejich rodinami a společně prožíváme bolest nad zbytečnými ztrátami lidských životů. Chceme Vás ujistit o naší podpoře.

V případě potřeby psychologické pomoci se prosím obracejte na doc. Alenu Slezáčkovou z Ústavu lékařské psychologie (alena.slezackova@med.muni.cz). Pro řešení ostatních problémů spojených s válkou v Izraeli kontaktujte naše zahraniční studijní oddělení nebo přímo proděkana pro zahraniční studenty doc. Lubomíra Křivana (lubomir.krivan@med.muni.cz). Budeme se maximálně snažit vyřešit vzniklé problémy, abychom Vám co nejvíce ulehčili současnou složitou situaci.

S úctou a vyjádřením plné podpory Váš děkan Martin Repko
a proděkan pro zahraniční studenty Lubomír Křivan