15. 1. 2021

INCIDENT #35: Zažij SIMU na vlastní kůži!

Lékařská fakulta Masarykovy univerzity v září 2020 spustila provoz Simulačního centra LF MU (SIMU), nejmodernějšího simulačního centra ve střední Evropě. Nyní, ku příležitosti Dne otevřených dveří LF, vydává speciální promo video. To bude zveřejněno v pátek 15. 1. 2021 ve 12:00 na YouTube kanálu Lékařské fakulty Masarykovy univerzity.

SIMU poskytuje zcela nový pohled na výuku Všeobecného i Zubního lékařství. Doplňuje studijní programy o jedinečný aspekt osvojení si jednotlivých technik a postupů na simulátorech. Při studiu na LF MU studenti mají unikátní možnost zažít propojení simulační medicíny s praxí na klinikách fakultních nemocnic.
SIMU je vybaveno podobně jako reálná nemocnice: heliport na střeše, operační sály, jednotky intenzivní péče, zdravotnická technika a simulátory. O tom ale SIMU není. SIMU je především o možnostech, jak si vyzkoušet a zažít všechny lékařské postupy na vlastní kůži. Od těch jednodušších až po ty nejsložitější. Jen tady si studenti mohou vše natrénovat, aniž by ohrozili život pacienta. SIMU je místem, kde není hříchem udělat chybu, ale naopak hříchem je z chyby se nepoučit.
„Zažijte prostřednictvím videa to, co budou během studia prožívat studenti Lékařské fakulty MU. Výuka v SIMU byla zahájena v říjnu. Studenti, kteří již inovovanou výuku absolvovali, jsou nadšeni. Dovolím si parafrázovat, že se jedná o úplně novou úroveň výuky. Jsem nesmírně rád, že můžeme pohled do Simulačního centra, na které jsem patřičně hrdý, nabídnout nejen uchazečům o studium na Masarykově univerzitě, ale i široké veřejnosti,“ uvádí k promo videu prof. MUDr. Petr Štourač, Ph.D. ředitel Simulačního centra LF MU a proděkan pro rozvoj a studium v klinických oborech všeobecného lékařství Lékařské fakulty MU.

Stáhnout článek .pdf 104 kB
Zhlédnout video
Text této tiskové zprávy, k němuž vykonává majetková autorská práva Masarykova univerzita, je dostupný pod licenčními podmínkami Creative Commons Uvádějte autora 3.0 Česko. Užití textu na základě zákona tím není nijak omezeno, zúženo či limitováno.

Další tiskové zprávy

Přehled všech tiskových zpráv

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info