Další z farmakologické série Student-run clinic

Nevynechejte další příležitost k prohloubení znalostí z farmakologie v rámci série Student-run clinic. Cílem online setkání je trénink revize medikace a racionální preskripce. Seminář s mezinárodní účastí se uskuteční 21. 3. 2024, 18:00 - 20:00 hodin. Přihlásit se můžete do 17. 3. Semináře probíhají pod hlavičkou infrastruktury Czecrin podporující zapojení akademických pracovišť do oblasti klinického výzkumu.

Student-run clinic je příležitostí k zopakování farmakologie, ale také k tréninku dovedností – medikačního review, racionální preskripce, seznámení se s doporučenými postupy léčby a jejich mezinárodními rozdíly. Setkání probíhá online, za účasti studentů a učitelů ze zahraničí. Tentokrát se připojí kolegové z Holandska, Belgie a Itálie. Jak lekce probíhá?

• V úvodu lekce si vysvětlíme, co je smyslem celé aktivity a představíme si pacienta, jehož farmakoterapie bude diskutována.
  • Následuje práce v malých skupinkách (breakout rooms po 5-8 lidech) s cílem analýzy medikace a její případné úpravy.
  • Zhruba po 45 minutách se zase sejdeme všichni ve společné místnosti, medikaceli podrobně rozebereme a vytvoříme závěr pro ošetřujícího lékaře pacienta.

Chcete-li se zúčastnit, přihlaste se nejpozději 17. 3. 2024 na e-mail: rychlickova@med.muni.cz. Link i zadání pacienta budou zaslány k prostudování předem, několik dní před lekcí.

PharmDr. Jitka Rychlíčková, Ph.D., BCPS
Masarykova univerzita | Lékařská fakulta