Aktivní účast Lékařské fakulty na SPARK Global Meeting 2023, Tchaj-pei

Koncem července tohoto roku reprezentovala Ing. Karolína Kašparová z Oddělení pro vědu a kvalitu Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity na mezinárodním setkání institucí zapojených do programu SPARK, který vznikl na Stanfordově Univerzitě.

13. 9. 2023

Hostiteli letošního ročníku SPARK Global Meeting 2023 byli zástupci programu SPARK Taiwan v čele s profesorkou Yufeng Jane Tseng z National Taiwan University.

Lékařská fakulta je součástí sítě SPARK Global, kterou tvoří více než 60 institucí po celém světě, od roku 2021. Zakladatelkou programu SPARK je profesorka Daria Mochly-Rosen ze Stanfordovy Univerzity, jejíž vizí je zefektivnit proces přenosu biomedicínského výzkumu do klinické praxe. Program funguje již od roku 2006 a poskytuje podporu vědcům, kteří chtějí dosáhnout aplikovatelnosti svých výsledků v praxi.

Více zde.

Program akce s podtitulem “Embracing New Future in Pharma and MedTech Innovation” byl nabitý jedinečnými odbornými znalostmi v oblasti translačního výzkumu, regulatorní strategie, klinických studií a možností financování projektů pomocí rizikového kapitálu, za účasti mnoha významných a vzácných hostů, kteří se zapojili do otevřené diskuse a sdíleli cenné odborné poznatky ze své praxe.

„Všechny zúčastněné instituce představily své úsilí a významný dopad programu nejen na regionální úrovni, ale také na celosvětové úrovni prostřednictvím efektivnější spolupráce v rámci sítě SPARK Global a sdílení dobré praxe“, shrnula Ing. Kašparová.

Podívejte se na video z konference