Cena Jiřiny Michlové

Učená společnost ČR uděluje Cenu Jiřiny Michlové studentům doktorských studijních programů. Ceny se udělují jako ocenění za významný výsledek tvůrčí práce v badatelském nebo cíleném výzkumu.

27. 11. 2023

Učená společnost České republiky vyhlásila soutěž o Cenu Jiřiny Michlové pro studenty doktorských studijních programů.

Na webu Lékařské fakulty MU jsou k dispozici dokumenty Statut Ceny Jiřiny Michlovéformulář pro podání nominace. Výzva je zveřejněna na webu learned.cz do konce listopadu 2023 – ZDE.

Přihláška do soutěže:

Do soutěže o Cenu se může přihlásit se svou originální prací každý, kdo při podání přihlášky studuje na české vysoké škole v doktorském studijním programu nebo ho před nejvýše jedním rokem absolvoval. Každý může podat maximálně jednu přihlášku ročně.

Student se do soutěže hlásí s jednou originální prací (ne se souborem prací), a to emailem pomocí jednoho pdf, které zašle na e-mailovou adresu ucena.spol@kav.cas.cz, a které obsahuje tyto části:

1. 1. identifikační údaje studenta (jméno, příjmení, emailová adresa studenta, VŠ a obor studia)
  2. 2. název a abstrakt přihlášené práce
  3. 3. přihlášená práce (může to být odborný článek, studentská práce či studie vytvořená výhradně pro účely ceny)
  4. 4. popularizační text vycházející z přiložené originální práce; kratší text by měl být napsán, jako kdyby byl určen například pro časopis Vesmír
  5. 5. naskenované pdf posouzení práce odborníkem v oboru práce, například školitelem, s jeho podpisem a identifikačními údaji, které také popisuje podíl studenta na přihlášené práci.

Kontakt pro více informací:

Renata Jobeková, Oddělení pro kvalifikační rozvoj LF MU.

Masarykova univerzita | Lékařská fakulta
Oddělení pro kvalifikační rozvoj