MUNI získala 1. místo v ČR a 161. na světě v žebříčku QS Sustainability Rankings

Ve druhém ročníku mezinárodního žebříčku QS Sustainability Rankings, který hodnotí přínos univerzit k řešení výzev trvale udržitelného rozvoje, se letos umístilo 1 403 vysokoškolských institucí z 95 zemí světa. Masarykova univerzita je v České republice nejlepší.

5. 12. 2023

V rámci ukazatelů se nejvýše umístila v indikátoru Knowledge Exchange, a to na 87. pozici na světě. Mezinárodní žebříček QS Sustainability Rankings z portfolia univerzitních žebříčků Quacquarelli Symonds vychází od loňského roku. Pro jeho druhé vydání v roce 2023 doznal několika zásadních změn, avšak zejména zdvojnásobil počet umístěných univerzit. Masarykova univerzita tak bodovala lepší pozicí ve výrazně větší konkurenci. Loni dosáhla 281.–300. pozice ze 700 hodnocených.

Více se dočtete ve článku Magazínu M.

článek