Nový předmět pro doktorandy FRESHERS: Skills for Research Career

Kurz FRESHERS nahrazuje kurz PREFEKT, který byl nabízen studentům doktorského studia a pracovníkům ve výzkumu a vývoji na Masarykově univerzitě od roku 2013 do roku 2019.

5. 2. 2020

FRESHERS je cyklem přednášek určen primárně studentům Ph.D. studia, které se zaobírají tématy, se kterými se Ph.D. studenti a mladí, začínající vědci při budování své vědecké kariéry setkávají. Cílem kurzu je získat obecný přehled o možnostech zahraničních výjezdů v rámci Ph.D. studia, přípravě a financování výzkumných projektů, publikační etice, komunikaci vědy a propagaci výsledků výzkumu, duševním vlastnictví atd. Pomocí těchto přednášek by se měly posílit schopnosti a dovednosti mladých vědců, aby se lépe integrovali do národních a mezinárodních projektů a výzkumných struktur.

Na přednášky FRESHERS navazuje cyklus 8 workshopů, prohlubujících znalosti probírané problematiky z přednášek. Workshopy FRESHERS budou realizovány prostřednictvím projektu Interní grantová agentura Masarykovy univerzity (IGA MU), v rámci kterého si pak budou moci Ph.D. studenti požádat o studentský grant.

Více informací zde: https://is.muni.cz/auth/go/tsm3cu