Spolupracujeme se Stanford University a jsme členy programu SPARK Global

Lékařská fakulta zahájila podpisem dokumentu Global Charter spolupráci se Stanford University v rámci programu na podporu translačního výzkumu SPARK a stala se začátkem června 2021 členem sítě SPARK Global, která propojuje více než 60 institucí po celém světě a podporuje přenos výsledků biomedicínského výzkumu do klinické praxe.

21. 9. 2021

Koncept by na LF MU poprvé představen v rámci Fóra o novinkách ve vědě a výzkumu, pořádaného pod záštitou proděkana pro vědu, doktorské studium a organizační rozvoj. Přednáška zakladatele programu SPARK-BIH prof. Craiga Garnera z Charité Universitätsmedizin Berlin zde.

Program SPARK vznikl na Stanford School of Medicine v roce 2006 s cílem usnadnit cestu biomedicínského výzkumu do klinické praxe ve formě nových léčebných a diagnostických postupů pro pacienty. Nabízí členským institucím vzdělávání a poradenství prostřednictvím sítě expertů a pomáhá vědcům posouvat výsledky blíže praktickému využití.

Sledujte aktuality na webových stránkách LF MU pod záložkou Věda a výzkum a přihlaste se do Yammerové skupiny Věda a výzkum na LF MU.