Informace o projektu
Subkortikální jádra a kortikální funkce z perspektivy hluboké mozkové stimulace (DBS3D)

Informace

Projekt nespadá pod Lékařskou fakultu, ale pod Středoevropský technologický institut. Oficiální stránka projektu je na webu muni.cz.
Logo poskytovatele
Kód projektu
GA21-25953S
Období řešení
1/2021 - 12/2023
Investor / Programový rámec / typ projektu
Grantová agentura ČR
Fakulta / Pracoviště MU
Středoevropský technologický institut
Spolupracující organizace
Ústav přístrojové techniky AV ČR, v. v. i.

The main aim of the project is to study cortico-subcortical interactions via advanced analysis of electrophysiological phenomena from microrecording to the whole brain levels. These interactions are basis for the understanding of the brain’s functioning, particularly in its pathological alterations; To investigate brain electrical activity in diseases involving both cortical and subcortical structures, i.e. with primarily subcortical pathology (Parkinson’s Disease) and primarily cortical pathology (Epilepsy). To identify electrophysiological phenomena related to DBS therapy with the main focus on possible predictive biomarkers. To follow up our pilot data defining optimal and suboptimal response to DBS in a long-term neuropsychological observation.

Cíle udržitelného rozvoje

Masarykova univerzita se hlásí k cílům udržitelného rozvoje OSN, jejichž záměrem je do roku 2030 zlepšit podmínky a kvalitu života na naší planetě.

Cíl udržitelného rozvoje č.  3 – Zdraví a kvalitní život Cíl udržitelného rozvoje č.  4 – Kvalitní vzdělání Cíl udržitelného rozvoje č.  17 – Partnerství ke splnění cílů

Publikace

Počet publikací: 11


Předchozí 1 2 Další

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info